شرکت کیمیا کشت تهران | وارد کننده دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک چیست ؟

صنعت پلاستیک یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین صنایع در کشور است که نقش مهمی را در اقتصاد کشور دارد. با توجه به استفاده از محصولات پلاستیکی در صنایع مختلف می‌توان این صنعت را پایه بسیاری از صنایع دانست. محصولات پلاستیکی که روزانه بر تنوع آن‌ها افزوده می‌شود، کاربرد بسیار زیادی در زندگی روزمره و صنعت دارند. حتما تاکنون به نحوه تولید این محصولات فکر کرده‌اید.

تزریق پلاستیک چیست؟

تزریق پلاستیک تاریخچه بسیار جذابی دارد. تزریق پلاستیک دقیق‌ترین، ساده‌ترین و پرکاربردترین روش تولید محصولات پلاستیکی است که در جهان مورد استفاده می باشد. در این روش مواد اولیه محصولات پلاستیکی که همان پلیمرها یا بسپارهای جامد هستند، تغییر شکل داده و فرم‌دهی می‌شوند. به این صورت که مواد پلیمری به شکل دانه‌های ریز وارد دستگاه پلاستیک‌سازی می‌شوند. سپس این مواد از محفظه داغی که داخل دستگاه تعبیه شده عبور کرده و به مواد مذاب تبدیل می‌شوند. در این مرحله مواد مذاب به وسیله جک هیدرولیکی وارد حفره‌های قالب تزریق پلاستیک می‌شوند.

ماشین تزریق پلاستیک

معمولا بیشتر پروسه تولید به شکل دستی انجام می‌شد. به عنوان مثال برای ذوب مواد پلیمر، اطراف سیلندر را با شعله آتش گرم می‌کردند. به علاوه این که تهیه قالب‌های مختلف خود معضل بزرگی برای تولیدکنندگان بود. به همین خاطر تنوع محصولات پلاستیکی در گذشته بسیار محدود بود. امروزه با ابداع و تولید انواع دستگاه تزریق پلاستیک، فرآیند تولید لوازم پلاستیکی ضمن سهولت، سرعت بیشتری گرفته و شاهد تنوع بالایی در بازار محصولات پلاستیکی هستیم. .ماشین های تزریق پلاستیک انواع مختلفی دارند که در عملکرد باید یکدیگر متفاوتند اما در نهایت محصولات تولیدی همه انواع این دستگاه‌ها یکسان است. در واقع تمام انواع مختلف این دستگاه‌ها خروجی مشابهی دارند.

ممکن است این سوال برایتان به وجود آید که با وجود خروجی یکسان در این دستگاه‌ها چه لزومی در تفاوت ساختار و مکانیزم آن‌ها وجود دارند. آنچه در این بین اهمیت پیدا می‌کند هزینه تأمین این دستگاه‌ها است. به عبارتی هزینه دستگاه‌ها و هزینه تولید محصولات پلاستیکی در دستگاه‌های مختلف تزریق پلاستیک متفاوت است. به این ترتیب هر کارفرما باید قبل از تاسیس کارگاه تولید پلاستیک و خرید دستگاه تزریق پلاستیک شرایط مالی خود را در نظر بگیرد.

انواع مختلف دستگاه تزریق پلاستیک

در حالت کلی دستگاه پلاستیک‌سازی در سه دسته هیدرولیکی، الکتریکی و هیبریدی تقسیم بندی می‌شود. در زیر هر کدام از انواع این دستگاه را به اختصار معرفی می‌کنیم.

دستگاه هیدرولیکی: این دستگاه را می‌توان جزو اولین دستگاه‌های تزریق پلاستیک دانست که هم اکنون نیز کاربرد بسیار زیادی دارد. در این دستگاه مواد سیال پلاستیکی به کمک سیلندرهای هیدرولیکی به درون قالب منتقل می‌شوند.
دستگاه الکتریکی: این ماشین تزریق پلاستیک جزو پرفروش‌ترین‌ دستگاه‌ها بشمار می‌رود. این ماشین مجهز به سرووموتورهای دیجیتالی است که تزریق پلاستیک را با سرعت بالایی انجام می‌دهد.‌ جالب‌تر این که فرایند تزریق کاملا اتوماتیک بوده و پشت سر هم انجام می‌شود.
دستگاه هیبریدی: این ماشین تلفیقی از دستگاه هیدرولیکی و الکتریکی تزریق پلاستیک است. علاوه بر این که تزریق پلاستیک در این دستگاه با سرعت و دقت بالایی انجام می‌شود، به صورت خودکار نیز تکرار می‌شود. با توجه به کارکرد آسان این دستگاه، می‌توان محصولات متنوع را با کیفیت بالا و سرعت زیاد تولید کرد.

قالب تزریق پلاستیک

قالب در واقع بستر یا محل شکل‌گیری و فرم پذیری قطعات مختلف است که از قبل طراحی شده است. در مورد قالب دستگاه تزریق پلاستیک باید بدانید با توجه به این که قالب در معرض عواملی مانند فشار، دما و سایش قرار دارد، باید از جنسی باشد که نسبت به این عوامل مقاومت مطلوبی از خود نشان دهد.‌ به همین خاطر این قالب‌ها بیشتر از جنس آلیاژ مقاومی مانند آلومینیوم یا فولاد هستند. هر قالب از اجزای مختلفی تشکیل می‌شود اما می‌توان اصلی‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده آن را هسته و کویته قالب دانست. وقتی قالب بسته باشد بین هسته و کویته فاصله‌ای ایجاد می‌شود. این فاصله در حقیقت محل شکل‌گیری محصول پلاستیکی است. به این ترتیب قالب‌هایی که چند کویته دارند برای تولید همزمان چند محصول متنوع استفاده می‌شوند. قطعا تولید محصولات پلاستیکی با استفاده از قالب‌های چند کویته سرعت بیشتری خواهد گرفت.

8 دیدگاه

 • همه چیز درباره آسیاب دستگاه تزریق پلاستیک – کیمیا کشت تهران

  […] دستگاه باید مواد را از آهنربا عبور داده و یا داخل قیف دستگاه تزریق آهنربا قرار دهیم تا خرده آهن‌ها را از مواد اصلی جدا و […]

 • کاربرد اسید استئاریک در تزریق پلاستیک – کیمیا کشت تهران

  […] اسید استئاریک در تزریق پلاستیک چیست و چرا از این ماده استفاده می‌کنند؟ اسید استئاریک […]

 • کاربرد تزریق پلاستیک در پزشکی – کیمیا کشت تهران

  […] مواد اولیه استفاده می‌شود. در این رابطه نقش و کاربرد تزریق پلاستیک در پزشکی هم قابل انکار نیست. اما اطمینان از کیفیت هر […]

 • معرفی خدمات تزریق پلاستیک – کیمیا کشت تهران

  […] استفاده از خدمات تزریق پلاستیک برای ساخت انواع قطعات پلاستیکی رشد بسیار زیادی داشته […]

 • کاربرد تزریق پلاستیک در صنایع مختلف – کیمیا کشت تهران

  […] تزریق پلاستیک در صنایع مختلف در زمینه‌‌ی تولید قطعات گوناگون نمود […]

 • نکات ایمنی دستگاه تزریق پلاستیک – bolian

  […] امروزه دستگاه های تزریق پلاستیک طرفداران زیادی دارند و برای تولید قطعات بزرگ و کوچک پلاستیکی مانند سبد میوه، بطری و درب آن، جا ادویه و غیره استفاده می شوند. هرچند این دستگاه‌ها دارای مزایای زیادی هستند و با به کارگیری مجدد پلاستیک از ورود آن به چرخه طبیعت و آسیب به محیط زیست جلوگیری می کنند؛ اما کار با این دستگاه ها ریسک زیادی دارد. بهتر است برای پیشگیری از خسارات جانی و مالی نکات ایمنی دستگاه تزریق پلاستیک را رعایت کنیم. […]

 • تزریق پلاستیک در صنعت هواپیما سازی چه کاربردی دارد؟ – bolian

  […] این قاب ها و محافظ ها با روش ریخته گری تزریق پلاستیک ساخته شده اند. این پوشش ها از تحمل بالایی در برابر […]

 • خنک کاری دستگاه تزریق پلاستیک – bolian

  […] به شصت درصد تولیدات صنعتی را به خود اختصاص داده‌اند و دستگاه‌های تزریق پلاستیک، از پرکاربردترین تجهیزات در صنایع مختلف به حساب می […]

 • ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.